Özellikler

ARBE ENTEGRE SAĞLIK BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ

Aile hekimliği kurumu bünyesinde icra edilen tüm faaliyetleri içeren yazılımımız, hızlı ve kolay kullanım esasına göre geliştirilmiştir. Hekimin ve/veya aile sagligi elemaninin ihtiyaç duydugu tüm islemlere tek pencereden erisebilmesi saglanmistir. Program açıldıktan sonra hekim nüfusuna kayıtlı tüm hastalarin listesi görüntülenir, belirli bir hasta üzerinde yapilacak islemler, kisayollar veya fare tiklamalari ile ayni ekran üzerinden kolayca gerçeklestirilebilir. Poliklinik islemleri, izlemler, asilar vb. faaliyetler veri tabanina aninda kaydedilir. Saglik-Net ile tam uyumlu web servis destegi ile de bu kayitlar, istenildigi zaman Saglik Bakanligi sunucularina aktarilabilir.

Karar Destek Sistemi (KDS) sayfalari üzerinden takip edilebilen aylik performans planlari, program içerisinde ve ilk kurulum aninda otomatik olarak olusturulur. Is plani adi altinda görüntülenen bu bilgiler, hekimin performans ajandasi görevini üstlenir. KDS sayfalarina girmeye gerek duymadan da sadece is planindan faydalanilarak ilgili döneme ait bütün faaliyetler takip ve icra edilebilir.

Uygulama çalisirken internet baglantisi istememektedir. Bulunulan ortamda internet baglantisi olmasa bile hasta kaydi, muayenesi veya izlemleri yapilabilmektedir. Hekimin uygulama üzerindeki kayitlari sadece kendi bilgisayarinda tutulur. Firmamiz ilke olarak ve ilgili yasalar geregi, hekimlere yada hastalara ait hiç bir bilgiyi almaz, kullanmaz, paylasmaz.


TEKNOLOJİK ALTYAPI

Uygulamamız, Windows™ isletim sistemi üzerinde sorunsuz çalistirilabilmek üzere modüler mimari esas alinarak gelistirilmistir. Nesneye dayali teknoloji altyapisi sayesinde kullanilan Windows versiyonu ne olursa olsun, kolayca entegre olabilmektedir. Programimiz hem 32 bit ve hem de 64 bit isletim sistemlerine tam destek vermektedir.

Uygulamamız, veri tabani olarak MS SQL Server yapisi kullanilmaktadir. Milyonlarca kaydi dahi kayipsiz ve en hizli sekilde gerçeklestirebilen bu sistem, tüm dünyadaki bilgisayar yazilimlari arasinda en popüler ve güvenli veri tabani altyapisi olarak degerlendirilmektedir. Gelismis Client/Server destegi ile de program birden fazla bilgisayarda ortak verileri kullanarak sorunsuz çalisabilmektedir. Uygulamamız, Saglik-Net Online sisteminin web servisleri araciligiyla sundugu XML veri paylasimina %100 uyumludur.

Bazı Özellikler
Sağlık Bakanlığı güncellemelerine en hızlı ve hatasız uyum
SağlıkNet Online ile uyumlu
AşıNet,Medula,E-İmza ile uyumlu çalışmlatadır
Tanı sınıflama sistemi (ICD–10)
İlaç ve ilaç sınıfları kodlama sistemi (ATC)
MERNİS (kimlik paylaşım sistemi) ile tam uyumlu çalışabilme
Laboratuvar sistemi entegrasyonu ile yazılım içinden tetkik isteme, sonuç görüntüleme ve analiz imkanı.
KIOSK, Kablosuz KIOSK, Sıramatik, Sıcaklık Takip Sistemi ve hasta bekleme monitörü uyumu
Randevu takibi
Hasta bilgilerine doğrudan, hızlı erişim

© 2023 Arbe Entegre Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi. All rights reserved.